Writers

Jakub Biłuński - dziennikarz, redaktor portalu Bokser.org. Współpracuje z wieloma wydawnictwami, m.in. z Boxing Scene, Colma 1908 i Drawn and Quarterly. Autor felietonów i reportaży, w tym cykli ''Tygodnik bokserski'', ''Małe pięści'', ''Boxiana'', ''Styl robi walkę''. Twórca kontrowersyjnego programu Soulfoodboxing, w którym zajmowano się typowaniem wyników walk.

Wojciech Gorczyca - ''mistrz suchego opisu'', jako publicysta i działacz od ponad czterdziestu lat związany z krakowskim środowiskiem bokserskim. Spiker podczas turniejów PZB (1975-2005), prezes małopolskiego OZB (1997-2001). Współpracował z ''Boksem'', ''Bokserem'', ''Tempem'', ''Sportem'', ''Gazetą Krakowską'' i ''Zeszytami Literackimi''. Spod jego pióra wyszło ponad tysiąc pięćset publikacji dotyczących pięściarstwa - setki programów i monografii, dziesiątki albumów oraz kilka książek.

George Hanson Junior - skryba kolumny ''The Mouthpiece'', która ukazuje się na łamach Fight Kings i Boxing Community. Jego reportaże ''The Lion's Den'' i ''Orlando Tilelli'' były wielokrotnie nagradzane i zyskały status klasycznych pozycji gatunku. Absolwent Uniwersytetu Harvarda, członek Harvard Boxing Club. Komentator Boxing Ringside Series, produkowanych przez Power Productions.

Ben Jacob - boxing writer i tłumacz języka hiszpańskiego. Współpracuje z Boxing News, El Observador i Gringo Gazette. Aktywny członek YTBC, w ramach której koordynował projekt ''List otwarty do Dana Rafaela''. Autor reportaży i wywiadów, m.in. z Sergio Martinezem i Guillermo Rigondeaux. Obecnie pracuje nad książką o scenie madryckiej.

Krzysztof Kraśnicki - wiceprezes PZB do spraw boksu zawodowego. Właściciel Colmy 1908, jedynego na polskim rynku wydawnictwa poświęconego wyłącznie pięściarstwu. Jest autorem książek ''Legendy ringu'' i ''Parada championów''. Obecnie Colma wydaje miesięcznik ''Ring Bulletin'', gdzie publikuje teksty m.in. Jarosława Drozda, Lecha Dudka, Laury Neagu i Jakuba Biłuńskiego.

Edward Kurowski - prozaik i reportażysta. Podczas drugiej wojny światowej osadzony w kołchozie pod Miczuryńskiem i wcielony do Armii Czerwonej. W latach 1953-1962 był bokserem (reprezentował barwy IKS Wrocław) i trenerem bokserskim. Do pisania zachęcił go bliski przyjaciel - Stanisław Dygat. Na twórczość Kurowskiego wpłynęło wiele dramatycznych wydarzeń, takich jak zesłanie w Rosji Radzieckiej, uprawianie pięściarstwa czy odbyte przez pisarza podróże do Afryki, Chińskiej Republiki Ludowej, Demokratycznej Republiki Wietnamu i Indonezji. Kurowski jest autorem kilkunastu książek - w tym trylogii bokserskiej (''Śmierć boksera'', ''Olimpijczyk'', ''Prawa kontra'') - oraz laureatem Srebrnego Krzyża Zasługi, Orderu Odrodzenia Polski i wietnamskiego odznaczenia ''Ha Long''.

Sławomir Majewski - gdański prozaik, poeta, ceramik; wychowanek poety i malarza Mieczysława Czychowskiego (1931-1996); uczeń jednego z najwybitniejszych ceramików polskich Bronisława Buniego Tuska (1935-2000). Podczas stanu wojennego internowany i poszukiwany listami gończymi. Twórca m.in. "Dziennika Znalezionego Pod Murem", "Spotkania z Tarantino", "Podręcznego Zestawu Deja Vu", "Hotelowej Kobiety" i "Torebki Od Prady".

Paul Polansky - poeta, pisarz, działacz na rzecz praw Cyganów w Europie Wschodniej i na Bałkanach. Studiował dziennikarstwo i historię na Uniwersytecie Marquette w Milwaukee oraz boksował w jego barwach. W 1963 roku, nie chcąc uczestniczyć w wojnie w Wietnamie, udał się do Madrytu, gdzie mieszkał przez ponad 30 lat i pracował jako redaktor kilku magazynów. Na początku lat 90. odkrył dla świata historię obozu koncentracyjnego w czeskich Letach, jednym z głównych ośrodków zagłady romskiej społeczności. ''W roku 1999 ONZ zaangażowało Polansky'ego w charakterze eksperta do spraw Romów na terenie Kosowa. Jako jedyny gato (obcy, nie-Rom) spędził trzy miesiące w obozie założonym po wojnie między Serbami i Albańczykami. W październiku pomógł uciec z obozu siedmiuset Romom i Cyganom Aszkali.'' To tylko fragment niezwykle bogatej biografii życiowego wędrowca, autora dwudziestu siedmiu książek, w tym wydanego w sześciu językach ''Stray Dog'', zbioru uznawanego za arcydzieło poezji bokserskiej.

Tomasz Ratajczak - redaktor Bokser.org, największej europejskiej strony o boksie. Doktor historii sztuki, adiunkt na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor książki ''Mistrz Benedykt - królewski architekt Zygmunta I'' oraz prac naukowych, wywiadów i felietonów. Jego artykuły ukazują się również w Boxing Scene. Inicjator ''Plebiscytu Boksera''.